Orijské
Hůl převorů

Hůl Převorů má mnoho využití. Převorové, misionáři Ori, se od normálních lidí liší hlavně mnohem vyšší mozkovou aktivitou. Díky tomu mají například schopnost telekineze, a mohou myšlenkami ovládat i svoji hůl. Převorové s holí dokážou léčit, zesilovat účinky telekineze, ale také se upálit bez vzniku popela. Pokaždé, když je hůl aktivní, svítí modrý krystal v její horní části.
Mateřská loď

Pokročilost Orijské technologie je znát již na první pohled, tyto křižníky se nepodobají ničemu, co bylo dosud možné vidět. Základem lodí je podkovovitý trup s masivním čelem jehož vnitřní prostor je vyplněn pouze kruhovitým zdrojem energie. Šířka lodí je uzpůsobena tomu, aby mohly projít superbránou a je zhruba
zbraňové systémy:
Orijské křižníky jsou vybaveny dvěma typy zbraní. Prvním, slabším typem jsou zbraně podobné plazmovým palubním zbraním kterými jsou vybaveny ha'taky. Mají zhruba stejnou kadenci, na rozdíl od nich jsou však bez problému schopny proniknout jakýmikoliv goa'uldskými štíty. Křižníky jsou těmito zbraněmi vybaveny po celém svém těle a jsou schopny jimi střílet do všech směrů.
Druhým typem je čelní energetické dělo. Jde a zbraň vystřelující spojitý proud energie naprosto neuvěřitelné síly. Jeden výstřel z této zbraně je schopen naprosto zničit celý ha'tak, dva výstřely bez problémů proniknou asgardskými energetickými štíty na Taurijských lodích a zničí loď třídy Daedalus. Zbraň se podobá dělu kterým Ori vybavili svůj satelit který postavili ranďané, je však několiksetkrát silnější. Energetický výboj trvá něco málo přes dvě vteřiny a zbraň je schopna opakované střelby zhruba každých 1,5 vteřiny. Teoretickou nevýhodou této zbraně je nemožnost směrovat její paprsek do všech stran, protože odklon paprsku od předpokládané osy děla lze provést v maximálním úhlu asi 12°. Vzhledem k manévrovatelnosti těchto lodí je to však jen zanedbatelný problém.
obranné systémy:
Pokud budeme orijské štíty použité v randském satelitu považovat za extrémně silné, pak ty, kterými jsou vybaveny orijské křižníky můžeme bez nadsázky označit za naprosto neproniknutelné. Energetické štíty takové síly, jakými jsou vybaveny tyto lodě, nemají nikde jinde obdoby. Nejenže na ně nemají žádný účinek palubní zbraně goa'uldských, taurijských ani asgardských lodí, ale neoslabil je dokonce ani přímý náraz ha'taku a následná exploze jeho reaktorů. Štíty nekopírují tvar lodi, ale tvoří jakousi bublinu jejíž stěny jsou v různých místech různě daleko od lodi. Jediný případ kolísání intenzity štítů byl naměřen během střelby z hlavní zbraně. Lze se jen dohadovat, jestli samotný proud enegie oslabuje štíty nebo jestli v těchto případech kolísá výkon lodního reaktoru, nicméně i tak jsou pro všechny známé zbraně tyto štíty neproniknutelné.
Superbrana

Superbrána je obří hvězdná brána, o průměru přibližně 400 metrů, určená pro cestování vesmírných lodí. Goa'uldi pro ni používají označení „šapa'ko.“ Superbrána je tvořena z 90 menších částí, které tvoří prstenec. Tyto díly se do naší galaxie dostanou skrz normální bránu a složeny jsou až na místě. Jsou spojeny proudem energie, která, pokud je brána kompletní, drží jednotlivé bloky u sebe. Každý blok vlastně nahrazuje určitou část na klasické bráně. V každém bloku je vyspělý systém založený na krystalech. Jednotlivé bloky jsou ve vzájemném propojení, aby společně mohly vytvořit červí díru. K napájení se používají zdroje energie na mateřských lodích Oriů usměrněné schopnostmi převorů. Dá se použít i ZPM nebo energie černé díry, uměle vytvořené z blízké planety. K vyřazení brány z provozu stačí fyzicky zlikvidovat několik jejích bloků tvořících superbránu, popř. existují alternativní způsoby likvidace (vychýlení superbrány z její stálé pozice, nahrání destrukčního viru do ovládacích krystalů). Příchozí červí díra vyvolá typický desintegrační vír.